Dopravní nehoda

Datum: 28. 10. 2023

Čas ohlášení: 09 : 32

Typ zásahu: Dopravní nehoda vyproštění osob

Popis události:

V sobotu dopoledne byla jednotka vyslána k dopravní nehodě, ke které došlo na komunikaci z Vysokého Mýta směrem na Zaháj.  Jednalo se o náraz vozu do stromu. Ve voze byly uvězněny dvě osoby. Byl k nim velmi špatný přístup, auto bylo na boku a střecha byla zmáčknutá stromem. Museli jsme k vyproštění použít nejen hydraulické nůžky a rozpínáky, ale také stabilizační tyče i hydraulický válec. Obě osoby jsme vyprostili zadními pátými dveřmi. Lékařka bohužel u jedné z nich konstatovala smrtelné zranění. Řidič byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do nemocnice. Dále jsme standardně zajistili vozidlo proti vzniku požáru i úniku provozních náplní. Na místě jsme zasahovali společně s jednotkou HZS ze stanice Vysoké Mýto.