Požár střešní konstrukce

Datum: 07. 03. 2023

Čas ohlášení: 15 : 09

Typ zásahu: Požár výškové budovy

Popis události:

V úterý odpoledne jsme vyjeli do ulice Jiráskova ve Vysokém Mýtě, kde došlo na budově Sportcentra k požáru střešní konstrukce. Při příjezdu jednotek na místo již ze střechy Sportcentra vycházel dým. Prvotní zásah provedl dělník za pomoci hasícího přístroje ještě před příjezdem hasičů. Hasiči museli na místě rozebrat pomocí motorové pily a páčidla část střechy a vybrat skelnou vatu, aby se dostali ke skrytému ohnisku požáru. Při požáru došlo k zakouření prostoru budovy Sportcentra a přes vzduchotechniku došlo k zakouření i kanceláře městského úřadu. Hasiči provedli přirozené odvětrání budov a zkontrolovali prostory termokamerou. Při příjezdu nebylo nutné nikoho evakuovat a také nedošlo k žádnému zranění osob. Na místě zasahovala jednotka HZS ze stanice Vysoké Mýto a dále jednotky dobrovolné z Vysokého Mýta, Chocně a podniku Iveco Czech Republic, a.s.