Požár bavlny v přádelně

Čtyři jednotky hasičů likvidovaly v pondělí 13. prosince 2021 v 18:28 hodin požár ve výrobní lince přádelny v Chocni. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích a odvětrávat silně zakouřené prostory. Za pomoci termokamery hledali skrytá ohniska požáru. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu v 19:41 hodin a zcela zlikvidován byl ve 20:10 hodin. Jednalo se o zahoření bavlny ve stroji. Ze stroje museli hasiči v dýchacích přístrojích vyvážet bavlnu ven a provádět její dohašování. Příčinou vzniku požáru byl pravděpodobně cizí předmět ve stroji. Škoda byla předběžně vyčíslena na 540 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 4 milionů korun.

Tedy téměř po roce jsme likvidovali totožný požár, který vznikl v přádelně v Chocni. V loňském roce to bylo 13. ledna v 19:18 hodin, kdy v přádelně zasahovalo pět jednotek hasičů.