Světový den první pomoci

Na vysokomýtském náměstí se u příležitosti Světového dne první pomoci konala 7. září akce, jejímž cílem bylo zvýšit povědomí o důležitosti a zásadách první pomoci a prevence. Určena byla pro veřejnost a zejména pro školáky. „Děti se dozvědí, jak záchranný systém funguje, poznají vybavení a práci zdravotníků, hasičů i policistů. Seznámí se s prezentací Českého červeného kříže, který ukazuje, jak se poskytuje první pomoc zraněným v nejrůznějších situacích. Hlavně pro školní děti je to důležitý doplněk výuky,“ řekl starosta František Jiraský.

Akci uspořádal Oblastní spolek ČČK Ústí nad Orlicí ve spolupráci se složkami Integrovaného záchranného systému Pardubického kraje – Hasičským záchranným sborem, Zdravotnickou záchrannou službou a Policií ČR. Přizval si také Sbor dobrovolných hasičů Vysoké Mýto, Mikádo – středisko volného času a BESIP.  K vidění zde byla moderní hasičská technika, vůz zdravotnické záchranné služby a loď vodních záchranářů i automobily policie a Senior dopravy ČČK.

(Zdroj: Město Vysoké Mýto)