Únik izokyanidu

V pátek 13. listopadu jsme  vyjeli k úniku cca 400 litrů izokyanidu (nebezpečná těkavá a žíravá látka ohrožující zdraví člověka) do jedné z firem v místní části zvané Dvořisko. Látka unikla do záchytné jímky pod zásobníkem. Celý zásah probíhal v dýchací technice. Dále byli zasahující hasiči vybaveni speciálními jednorázovými obleky značky microchem. Oxidující látku byla zasypána  sorbentem. Následně se z uniklé látky a sorbentu vytvořila kaše, která ztvrdla. Poté ztvrdlou krustu, která vznikla, museli hasiči doslova lámat a ukládat do připravených barelů. Po zásahu všichni zasahující hasiči museli projít dekontaminační zónou a sprchou. Na místě zasahovali čtyři jednotky hasičů. Celý zásah byl ukončen krátce před osmou hodinou večerní.