Technical assistance

Letošní Světový den první pomoci ve Vysokém Mýtě se konal ve středu 13. 9. 2017. Každoročně jej vyhlašuje Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Do této akce propagující důležitost znalostí první pomoci se zapojuje cca 170 národních společností červeného kříže a červeného půlměsíce ve světě. Jako každý rok se i naše jednotka společně s profesionální jednotkou z Vysokého Mýta zúčastnila této akce, která se konala na vysokomýtském náměstí. K vidění byla mimo jiné i zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, Policie ČR nebo městská policie. Také si zde každý mohl vyzkoušet obtížnost kardiopulmonální resuscitace na figuríně či jak postupovat při ošetření různých zranění. Největší pozornost přilákal společný zásah záchranářů a hasičů při simulované nehodě a následném vyproštění figurantky z vraku vozidla.