Technical assistance

20. 7. – 22 : 16

Ve čtvrtek v pozdních večerních hodinách jednotka vyjížděla do Chocně, kde byl pohřešován starší pán, který odešel z domova, ale zpět se už nevrátil, navíc trpěl vážnou nemocí. Na místo jsme vyjeli s DA 12 – Avia 31 a s přívěsným vozíkem se člunem, kdyby bylo zapotřebí prozkoumat přilehlou vodní hladinu řeky Orlice. Po příjezdu na místo byly zasahující jednotky vybaveny GPS lokátory a tablety, které vypomáhají mapovat prozkoumané území. Poté se jednotky rozdělily do několika skupin, které utvořily rojnici a prozkoumávaly přilehlý les, u kterého byl senior naposledy viděn. Na místo se také dostavil kynolog se svým čtyřnohým kamarádem, který nakonec pohřešovaného pána nalezl v trávě poblíž řeky Orlice, která zde protéká. Pán byl naštěstí v pořádku, ale prochladlý a dezorientovaný. Proto byla na místo přivolána ZZS, která si ho převzala do své péče. Pejskovi byla přislíbena  jeho paníčkem odměna za skvěle odvedenou práci  v podobě několika buřtů. Zásah byl ukončen před druhou hodinou ranní. Na místě zasahovalo deset jednotek hasičů ve spolupráci s PČR.