Feuer

20. 6. – 17 : 44

Jednotka vyjela k počínajícímu lesnímu požáru do Boru u Skutče, který nahlásil pilot malého letadla, který nad místem prolétal. Po příjezdu na místo zde již zasahovalo několik dobrovolných jednotek hasičů a jednotka HZS ze stanice Vysoké Mýto. V Nových Hradech byla zřízena čerpací stanice pro doplňování vody do zasahujících CAS, které dopravovaly kyvadlově vodu na požářiště. Naše CAS 30/T815 sloužila pro dodávání vody na jednotlivé proudy na požářišti. Také byla plněna z kyvadlové dopravy ostatních CAS zasahujících jednotek. Naši členové střídali zasahující hasiče na jednotlivých proudech , kteří prolévali lesní hrabanku vodou se smáčedlem. Skrytá ohniska požáru byla odhalována pomocí termokamery a následně dohašována. Na místě požáru zasahovalo 14 jednotek hasičů a to profesionální hasiči ze  stanice Vysoké Mýto, Chrudim, Ústí nad Orlicí a dále dobrovolné jednotky z Vidlaté Seče, Vysokého Mýta, Libeciny, Otradova, Chrasti, Krouny, Proseče, Skutče, Budislavi, Luže, Nových Hradů. Zasažená plocha požárem je odhadována na 300 x 300 m. Jednotka se zpět na svojí základnu vrátila okolo 22 hodiny.

Dále také čtěte: 14 jednotek hasičů zasahovalo v Boru u Skutče u požáru lesa, byly zasažena plocha 300×300 metrů Obrovské horko, členitý a kopcovitý terén, to vše ztěžovalo hasičům likvidaci požáru v Boru u Skutče…