Požár pole

V úterý krátce po osmnácté hodině byl na operační a informační středisko hasičů Pardubického kraje nahlášen požár pole u obce Běstovice. Na místo bylo vysláno pět jednotek hasičů a to profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dále dobrovolní z Běstovic, Chocně, Brandýsa nad Orlicí a Vysokého Mýta. Při příjezdu jednotek na místo bylo strniště zasaženo požárem na ploše cca 60 x 50 metrů. Požár se podařilo dostat pod kontrolu během několika okamžiků. K požáru došlo díky zadřenému ložisku u sklízecí mlátičky, ze kterého jiskra přeskočila na strniště. Obsluha stroje ihned začínající oheň uhasila pomocí ručního hasícího přístroje a tím zabránila rozšíření plamenů na samotný stroj. Celá událost se obešla naštěstí bez zranění osob a bez škody na majetku.