Požár bavlny v přádelně

Téměř po roce jsme likvidovali totožný požár, který vznikl v přádelně v Chocni. V loňském roce to bylo 31. ledna ve 2:40 hodin, kdy v přádelně zasahovalo pět jednotek hasičů. Uvnitř objektu bylo v době požáru 8 osob. Všechny osoby byly samovolně evakuovány ještě před příjezdem jednotek hasičů.

Stejný počet jednotek hasičů likvidoval v pondělí 13. ledna 2020 v 19:18 hodin požár ve výrobní lince přádelny v Chocni. Hasiči museli zasahovat v dýchacích přístrojích a odvětrávat silně zakouřené prostory. Za pomoci termokamery hledali skrytá ohniska požáru. Požár se podařilo hasičům dostat pod kontrolu ve 20:18 hodin a zcela zlikvidován byl 12 minut po půlnoci. Jednalo se o zahoření bavlny ve spřádacím stroji. Ze stroje museli hasiči v dýchacích přístrojích vyvážet bavlnu ven a provádět její dohašování.

Zásah byl z hlediska nasazení dýchací techniky a střídání hasičů náročný. Nasadili jsme přetlakovou ventilaci k odvětrání silně zakouřených prostor,“ říká velitel zásahu nprap. Miloslav Havlík ze stanice Vysoké Mýto.

Příčinou vzniku požáru byl pravděpodobně cizí předmět ve stroji. Škoda byla předběžně vyčíslena na 550 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun.

(Zdroj: HZS Pardubického kraje)