Statistika výjezdů JSDHO za rok 2019

V minulém roce naše jednotka zasahovala u 97 událostí, což je o 30 událostí více než v roce 2018. V rámci okresu Ústí nad Orlicí je naše jednotka druhá nejvytíženější v zařazení JPO II. V celokrajském srovnání JPO II je naše jednotka až třetí.

Mezi největší události uplynulého roku 2019 se řadí:

• Požár rodinného domu, který vypukl 11. dubna v obci Svatý Jiří. Zde byla škoda vyčíslena na 1 mil. Kč. Na místě zasahovalo 10 jednotek hasičů.
  • Požár lesa u obce Brandýs nad Orlicí, který vypukl 23. dubna. Zasažená plocha požárem byla odhadnuta na 1,5 ha s vyčíslenou škodou  300 tis. Kč. Na místě zasahovalo 8 jednotek hasičů.
  • Požár pole u obce Libecina, který vypukl 25. Července. Zde byla zasažená plocha požárem odhadnuta na 5 ha se škodou 200 tis. Kč. Na místě zasahovalo 8 jednotek hasičů.
  • Dopravní nehoda dvou osobních automobilů ze 12. září u obce Týnišťko. Zde bylo zraněno 7 osob a jedna osoba byla na místě usmrcena. Na místě zasahovalo 5 jednotek hasičů.