Expozice firmy V. Ig. Stratílek

Ve čtvrtek 7. září byla slavnostně zahájena rozšířená expozice firmy V. Ig. Stratílek ve vysokomýtském regionálním muzeu. Rozšířená expozice  je věnovaná proslulé vysokomýtské firmě V. Ig. Stratílek, patřící mezi nejvýznamnější české výrobce hasičské techniky. Oproti původní malé expozici nabízí nová expozice nejen představení většího počtu hasičské techniky z produkce firmy Stratílek a jejich pokračovatelů, ale také naznačuje technický vývoj. Za povšimnutí stojí i to, že technika má své designové řešení, které se vyvíjelo a odráželo dobové trendy. Slavnostního zahájení se zúčastnil i sám vnuk slavného zakladatele této firmy specializující se v té době na hasičskou techniku.  Od pátku 8. září bude expozice přístupná i pro širokou veřejnost.