Taktické cvičení

Požár firmy, která vyrábí léčiva a zdravotnický materiál. Takový byl námět taktického cvičení, které se uskutečnilo ve středu 6.10. 2021 v objektu Glenmark Pharmaceuticals ve Vysokém Mýtě. Podle scénáře mělo dojít k požáru v laboratoři ve třetím nadzemním podlaží. Na místě nacvičovaly čtyři jednotky hasičů, profesionální z Vysokého Mýta a dobrovolné z podniku Iveco Czech Republic a.s., Vysokého Mýta a Chocně. V rámci cvičení byl proveden průzkum a vyhledání všech ohnisek požáru, další skupiny hasičů se  zaměřovaly hlavně na záchranu osob, které uvnitř budovy uvěznil jedovatý kouř. Z budovy byly postupně evakuovány všechny osoby.

Po ukončení taktického cvičení jednotka provedla omytí vedlejší komunikace od bláta mezi obcemi Vysoké Mýto a Zámrsk. Následně se vrátila zpět na základnu.