Požár garáže

Ve středu krátce po šestnácté hodině jsme vyjížděli k požáru garáže u rodinného domu v obci Džbánov. Po příjezdu první jednotky na místo bylo zjištěno, že hoří automobil uvnitř objektu. Uvnitř se také nacházela tlaková lahev, propan butanová lahev a kanystr s benzínem. K likvidaci požáru byl nasazen potřebný počet proudů vody. Ze zasažené garáže se podařilo vynést tlakovou nádobu a propan butanovou lahev. Vše bylo nutné ochlazovat tak, aby nedošlo k explozi. Nakonec z epicentra požáru byl odnesen i kanystr s benzinem. Další průzkumná skupina hasičů v dýchací technice zjistila, že je zakouřené podkroví domu. To ale nebylo možné nijak odvětrat. Hasiči museli vytvořit ve střešní konstrukci otvor, kterým byly zplodiny hoření odvedeny mimo objekt. Hasičům se podařilo zachránit před plameny celou obytnou část domu, která byla v blízkosti garáže. Uvnitř se nikdo nenacházel. Požár byl lokalizován krátce před sedmnáctou hodinou. Za dalších asi 55 minut se podařilo požár zcela zlikvidovat.

Vyšetřovatel hasičů zjistil, že majitel měl provádět na autě svářecí práce a příčinou je tedy s největší pravděpodobností jeho nedbalost. Škoda byla předběžně vyčíslena na 235 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 150 tisíc korun. Na místo se sjelo celkem pět jednotek požární ochrany (profesionální a dobrovolná jednotka z Vysokého Mýta a dále dobrovolné jednotky z Cerekvice nad Loučnou, Zámrsku a Džbánova).