Nález dělostřeleckých min

V neděli odpoledne jsme vyjeli ke spolupráci s policií a pyrotechniky. Důvodem byl nález většího množství munice z 2. světové války, která ležela pod zeminou v lese nedaleko obce Týnišťko.  Nález učinili hledači historických věcí, kteří místo mincí objevili munici. Nebezpečný nález okamžitě oznámili na linku 158. Operační důstojník na místo vyslal všechny dostupné hlídky. Ty prostor proti vstupu nepovolaných osob zabezpečily a na místo přivolaly policejní pyrotechniky. Policisté z Pyrotechnické expozitury Brno za pomocí hasičů, kteří provedli prořezávku stromů a kořenu, nalezli v několika vrstvách na ploše 2×2 metry v hloubce 1,5 metrů celkem 338 kusů dělostřeleckých min z 2. světové války. Kvůli velkému množství munice si pyrotechnici museli na místo vyžádat příjezd nákladního vozidla, které za zvýšených bezpečnostních opatření převezlo nebezpečný náklad k likvidaci na stálou trhací jámu do Stráže pod Ralskem. Celý zásah trval více než sedm hodin. Naše jednotka prováděla zejména nasvětlení místa zásahu. Na místě jsme zasahovali společně s jednotkou HZS ze stanice Vysoké Mýto a podnikovou jednotkou z Iveco Czech Republic, a.s.

(Zdroj: Policie ČR)