Požár v rodinném domě

V neděli krátce před polednem jsme vyjeli k nahlášenému požáru v rodinném domě v ulice Miličova ve Vysokém Mýte. Průzkumem místa zásahu bylo zjištěno, že došlo k požáru v přízemní místnosti rodinného domu. Oheň byl zlikvidován za pomoci jednoho proudu C. Dům byl silně zakouřen a tak hasiči zasahovali v dýchací technice. Poté provedli průzkum termokamerou a celý dům odvětrali. Na místě se nacházela jedna osoba, která se nadýchala jedovatých zplodin hoření a utrpěla popáleniny. Zdravotnická záchranná služba zraněného odvezla do nemocnice. Dle vyšetřovatele hasičů příčinou vzniku požáru bylo nedbalostní jednání při obsluze plynového sporáku. Škoda je předběžně stanovena na 400 tisíc korun a uchráněná hodnota činí asi 2,5 milionu korun. Na místě zasahovali čtyři jednotky hasičů.

(Zdroj: HZS Pardubického kraje)