Požár nakladače

V pátek v podvečer jsme byli vysláni k požáru, který vypukl ve výrobní hale hospodářské budovy v Nové Vsi u Zámrsku. Společně s naší jednotkou byla na místo vyslána i jednotka HZS ze stanice Vysoké Mýto a dále jednotky dobrovolné ze Zámrsku a Chocně. Ihned po příjezdu první jednotky bylo nutné odpojit elektrický proud. Teprve poté bylo možné začít hasit vzniklý požár. Uvnitř budovy hořel nakladač, od kterého se požár dále šířil na dřevěnou buňku, která sloužila jako kancelář. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po jednadvacáté hodině a zcela zlikvidován byl až po několika hodinách od nahlášení události na operační a informační středisko hasičů.

Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který předběžně vyčíslil škodu, kterou plameny způsobily, na 250 tisíc korun. Uchránit se podařilo majetek ve výši 5 milionů korun. Příčina vzniku požáru je nyní vyšetřována. Do ranních hodin zůstala na dohlídku jednotka dobrovolných hasičů ze Zámrsku.