Světový den první pomoci

Letošní Světový den první pomoci proběhl ve středu 9. 9. 2020 na náměstí Přemysla Otakara II. ve Vysokém Mýtě. Každoročně jej vyhlašuje Mezinárodní federace červeného kříže a červeného půlměsíce. Do této akce propagující důležitost znalostí první pomoci se zapojuje 170 národních společností červeného kříže a červeného půlměsíce na celém světě. Jako každý rok se i naše jednotka společně s jednotkou HZS ze stanice Vysokého Mýta zúčastnila této akce. K vidění byla nejen naše technika, ale i ukázka vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla. Dále zde měla svoje stanoviště zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje, Policie ČR nebo městská policie. U této příležitosti si zde každý mohl vyzkoušet obtížnost kardiopulmonální resuscitace na figuríně, či jak postupovat při ošetření různých zranění.