Orkán Sabine

V neděli 9. 2. vydali meteorologové výstrahu před extrémním větrem, který by měl zasáhnout během pondělního dne celé naše území. Bohužel se scénáře meteorologů plně naplnily a silný vichr se nevyhnul ani našemu městu, které pěkně potrápil. Naše dobrovolná jednotka během pondělního odpoledne a večera zasahovala celkem u sedmi událostí. K první události jsme  vyjeli o půl druhé odpoledne a zpět na základnu jsme se vrátili okolo dvacáté hodiny večerní.

Mimořádné události u kterých naše jednotka zasahovala:

U první mimořádné události jsme zasahovali na staré silnici mezi Hrušovou a Vysokým Mýtem, kde došlo k pádu několika větví na komunikaci. Následně byla jednotka vyslána do ulice Českých Bratří odkud byla hlášena technická závada na kotli. Po provedeném průzkumu byla celá událost překlasifikována na planý poplach. Od této události byla jednotka vyslána ke spadlým drátům elektrického vedení na okraji Vysokého Mýta. Mezi tím druhá část jednotky zasahovala u popadaných stromů u obce Řepníky a u uvolněné střechy na bytovce v ulici Ležáků. K šesté pondělní události byla jednotka vyslána krátce před šestou hodinou večerní. Tentokrát jsme směřovali do ulice Komenského, kde došlo k uvolnění střešní krytiny a také zde byl strom, který se nebezpečně nakláněl nad dům s pečovatelskou službou. Následně byl strom za pomoci speciální techniky odstraněn. K poslední pondělní události jsme byli vysláni o hodinu později do ulice Forsterova, kde vlivem silného větru docházelo k odlétávání střešní krytiny. Po domluvě s městskou policií byla celá ulice uzavřena.