Požár balíků slámy a přilehlého pole s pšenicí

Ve čtvrtek krátce před polednem jsme byli vysláni do obce Libecina, kde došlo k požáru balíků slámy, které byly přepravovány na vleku za traktorem. Před příjezdem jednotek se požár rozšířil na přilehlé pole s pšenicí, kde se vlivem velkého sucha a větru velmi rychle šířil. Plameny tak zasáhly pole o rozloze 5 hektarů. Zajištěn byl traktor k oborání pole tak, aby se plameny dále nešířily. Kvůli velké spotřebě vody na hašení bylo zřízeno čerpací stanoviště v obci Pustina. Na místo se dostavil vyšetřovatel hasičů, který zjistil, že požár s největší pravděpodobností způsobila jiskra z výfuku. Škoda byla předběžně vyčíslena na 200 000 korun, a to na poli s pšenicí. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů a byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

Zasahující jednotky: IVECO CZECH REPUBLIC Vysoké Mýto, Nové Hrady, Pustina, Libecina, Stanice Vysoké Mýto, Vysoké Mýto, Zámrsk, Luže

(Zdroj: HZS Pardubického kraje)