Čtvrteční dopravní nehody

23. 5.

Ve čtvrtek dopoledne jsme byli vysláni k dopravní nehodě dodávky a nákladního automobilu na silnici I/35 u obce Zámrsk. Kamion skončil napříč přes celou silnici. Řidič v dodávce utrpěl zranění a byl předán do péče zdravotníkům. Silnice musela být uzavřena v obou směrech. Kamionu se při střetu utrhla celá nádrž a pohonné hmoty se vylily na komunikaci. Hasiči ihned začali uniklé provozní náplně zasypávat sorpčním materiálem tak, aby se pohonné hmoty nevsakovaly do zeminy. Na místo byl povolán pracovník životního prostředí. Po zadokumentování nehody policisty, hasiči provedli vyproštění kamionu a následně i naložení dodávky na vozidlo odtahové služby. Odstraňování následků nehody trvalo více než 4 hodiny.

Ke druhé čtvrteční nehodě jsme vyjížděli krátce před polednem. Nehoda se stala na výjezdu z Vysokého Mýta směrem na Hradec Králové. Došlo zde ke střetu dvou osobních automobilů. Tři osoby utrpěly lehčí zranění a byly předány do péče ZZS. Na místě jsme provedli zabezpečení místa nehody, protipožární opatření a zasypání uniklých PHM. U dopravní nehody jsme zasahovali ve spolupráci s jednotkou HZS ze stanice Vysoké Mýto.

(Zdroj: HZS Pardubického kraje)