Požáry spojené s velkým suchem

23. 4. 

V úterý odpoledne jsme byli vysláni do Brandýsa nad Orlicí, kde vlivem silného větru došlo k pádu stromu na dráty vysokého napětí. Odlétávající jiskry způsobily požár lesního porostu. Silný vítr plameny velmi rychle rozšiřoval po suchém prostředí lesa. Na místo se sjelo osm jednotek hasičů, kteří se pustili do boje s plameny. V nedalekém Podlesí bylo zřízeno čerpací stanoviště pro kyvadlovou dopravu vody na místo požářiště.  Požárem byla zasažena plocha cca 1,5 hektaru. Škoda byla předběžně vyčíslena na 300 tisíc korun.

K dalšímu požáru byla naše jednotka vyslána po návratu od požáru v Brandýse nad Orlicí. Tentokrát se jednalo o požár keře, ke kterému došlo v obci Vraclav v místní části Svatý Mikuláš. Po domluvě s krajským operačním střediskem v Pardubicích zůstala naše jednotka v záloze na stanici.