Požár bavlny v přádelně

31. 1. – 2 : 48

Poslední lednový den krátce nad ránem jsme vyjížděli do Chocně, kde došlo k požáru bavlny v přádelním stroji. Po příjezdu jednotek bylo celé spodní patro objektu silně zakouřeno. Proto celý zásah musel probíhat v dýchací technice. Žhnoucí bavlnu jsme ze stroje postupně odebírali a za pomoci vozíků odváželi ven z objektu, kde byla dohašena. Po vyskladnění veškeré bavlny byl stroj ochlazen a budova byla odvětrána. Zásah byl ukončen před sedmou hodinou ranní. Na místě zasahovaly jednotky z prvního stupně požárního poplachu, mezi které patří jednotka HZS ze stanice Vysoké Mýto a poté jednotky dobrovolné z Chocně, Brandýsa nad Orlicí a Vysokého Mýta. Kvůli velké spotřebě dýchací techniky byl na místo přivolán i speciální protiplynový automobil ze stanice Ústí nad Orlicí. Tento automobil slouží pro výměnu a doplňování tlakových lahví přímo na místě zásahu.