Setkání hasičských sběratelů, filatelistů a historiků

Ve středu 18. dubna 2018 proběhlo ve Vysokém Mýtě setkání hasičských sběratelů, filatelistů a historiků Pardubického kraje. Setkání se zúčastnilo 27 členů a 4 hosté. První společné kroky vedly do Muzea Karosářství, kde byla ke shlédnutí historie karosářské firmy Josefa Sodomky. Dále jsme zavítali do Regionálního muzea na stálou expozici firmy Václava Ignáce Stratílka. Zde byl přítomen i vnuk zakladatele této firmy pan Vlastimil Stratílek, který seznámil přítomné s historií vzniku této firmy. Expozicí provázel Petr Motl, který také prezentoval další vývoj výroby hasičské techniky ve Vysokém Mýtě. Podrobnější informace o výrobě hasičské techniky ve Vysokém Mýtě můžete nalézt na našem webu v záložce výroba stříkaček.

Po shlédnutí muzejních expozic jsme se přesunuli na stanici HZS PaK ve Vysokém Mýtě, kde bylo připraveno občerstvení v podobě výtečného hovězího guláše, který připravil starosta vysokomýtského sboru Petr Hynek. Po občerstvení probíhala diskuze o činnosti jak sběratelské a historické, tak i filatelistické sekce. Byla zde i představena známková tvorba Československa a České republiky o vydaných poštovních známkách s hasičským námětem a o vlastních známkách, které jsou možné přes Českou poštu vydat. Více informací o požární ochraně ve filatelii naleznete na našem webu v záložce požární ochrana ve filatelii.