Dopravní nehoda s vyproštěním osob

26. 10. – 17 : 31

Ve čtvrtek v podvečerních hodinách jsme byli přivoláni k vážné dopravní nehodě na silnici I/35 u autodromu ve Vysokém Mýtě. Došlo zde k čelnímu střetu dodávky s kamionem. V dodávce cestovalo sedm osob. Čtyři osoby se nacházely mimo vozidlo. Ihned po našem příjezdu jsme spolupracovali s našimi profesionálními kolegy, kdy bylo nutné vyprostit zaklíněné osoby v dodávce.  Jedna osoba vystoupila po odstřižení dveří. Další dvě osoby jsme museli vyprostit za pomoci hydraulického nářadí. Řidič dodávky utrpěl zranění neslučitelná se životem a během vyprošťování lékař konstatoval jeho smrt. Vyproštění osob ze zdemolované dodávky nám zabralo více jak hodinu. Řidič kamionu z hrozivě vypadající nehody vyvázl jen s lehčím zraněním. Na místě zasahovaly i dva vrtulníky LZS. Po vyšetření nehody jsme dodávku naložili na KA a nepojízdní nákladní automobil si odtáhla specializovaná firma.  Následky nehody jsme odstraňovali do druhé hodiny ranní. Více jak po osmi hodinách byl znovu obnoven provoz na silnici I/35. Záchranných a likvidačních prací se účastnilo pět jednotek hasičů.