Technická pomoc – spolupráce se složkami IZS

29. 7. – 14 : 59

Část jednotky, která se nacházela v záloze na stanici byla vyslána s RZA 2 / VW – TRANSPORTER ke spolupráci s posádkou ZZS do obce Radhošť. Mělo se jednat o zaražený hřebík v dolní končetině. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že zvoník při zvonění v místní zvoničce nešťastně spadl z výšky a při pádu si do chodidla zabodl hřebík s kusem cca 50 cm dlouhého prkna. Od posádky ZZS mladík dostal tišící léky a naším úkolem bylo kus trčícího prkna odstranit, aby byl možný následný transport pacienta do nemocnice. Za pomoci pákových kleští a šroubováku se nám podařilo prkno rozštípnout a odstranit z chodidla. V noze zůstal pouze zabodnutý hřebík. Poté už nic nebránilo muže přemístit na nosítka skupram a vynést ho ze zvonice k sanitce, kde byl přeložen na nosítka a následně transportován do nemocnice.